17.10.2022

Новий роботодавець на Тернопільщині: які умови праці створює компанія DELTA FOOD

Що пропонує співробітникам компанія національного рівня DELTA FOOD та які переваги отримують тернополяни, які влаштувалися на завод з виготовлення майонезів, гірчиці та олії, – в інтерв’ю з HR-директором підприємства Оксаною Горловою. До речі, у планах виробника велике розширення й відповідно додатковий набір персоналу, тож для багатьох інформація буде корисною та на часі. 

– Розкажіть, які фахівці задіяні на виробництві. Висвітліть їхні обов’язки.

Місія Компанії «Зробити життя людей смачніше й емоційніше, зберігаючи українські традиції у сучасному світі». Тож ми втілюємо цю місію, саме виробляючи якісний продукт. В цьому процесі дуже важливе розуміння кожного співробітника своєї ролі й функції, цінного кінцевого продукту своєї діяльності. Організаційна структура Компанії побудована так, що всі життєво важливі функції в ній присутні, відповідальні за кожну функцію призначені. В Компанії чітко прописані обов’язки кожної посади, оргполітиками врегульовані як загальні питання, так і технологічні аспекти роботи.

Так, лаборант контролює якість продукту по всьому його життєвому циклу: від сировини, через технологію виробництва до пакування та зберігання. Технік-технолог виконує процес приготування продукції згідно зі встановленими рецептурами. Оператор лінії пакування керує роботою станка, реагує на всі зміни в роботі обладнання. Укладальник-пакувальник працює на лінії,  здійснює контроль якості пакетів і вкладає необхідну кількість у коробки. Вантажники палетують і переміщують готовий продукт на склад. Складський облік здійснює комірник. Безперебійну роботу обладнання забезпечує налагоджувальник служби головного інженера. Керівниками підрозділів виконується постійний контроль якості роботи співробітниками. Обов’язком саме керівника є підтримка, розвиток і направлення дії підлеглих.

– А де тернополянам шукати вакансії від вас? І якими компетенціями мають володіти люди? 

Для залучення кандидатів ми використовуємо сайти work.ua, grc.ua та rabota.ua, сторінку Компанії в фейсбуці, розміщуємо вакансії на корпоративному сайті. Також користуємося оголошеннями на білбордах. Всюди зазначені телефони менеджерів з персоналу, в яких можна дізнатися про актуальні вакансії та вимоги до них, а також домовитись про зустріч на співбесіду.

Щодо компетенцій. Для начальника відділу логістики, наприклад, важливо мати аналітичний склад мислення та вміти працювати з цифрами. На співбесіді ми ознайомлюємо з основними процесами Компанії, з чим потрібно буде працювати, які завдання виконувати. І добре, коли кандидат вже на цьому етапі активно вдається у процеси й пропонує  поліпшення.

Стосовно вимог до інженера з обслуговування обладнання, то він повинен мати спеціалізовану освіту, допуски до роботи. Це кандидат, який володіє знанням як механічної, так й електричної частинами обладнання, вміє читати схеми. По суті це спеціаліст, який під керівництвом головного інженера, забезпечить за короткий час якісну роботу устаткування.

А кандидат на заміщення вакансії укладальника-пакувальника – це людина до 45 років, що має бажання працювати, без шкідливих звичок, фізично витривала. Базова освіта не має значення, бо ми проводимо введення на посаду з використанням розроблених оргполітик. На певний період призначаємо ментора, який уважно слідкує, наставляє, м’яко поправляє дії, щоб співробітник адаптувався в колективі та набув необхідних якісних навичок роботи.

– Які вакансії відкриті зараз?

Відкрито вакансію начальника відділу логістики та менеджера зовнішньоекономічної діяльності. Здійснюємо пошук інженера з обслуговування обладнання та операторів лінії пакування. Також зараз потрібен вантажник-комплектувальник, який буде правою рукою комірника готової продукції.

– А чи реально вмотивованому працівникові заробляти більше?

Такі можливості, звичайно, є.

Технологічний процес пакування на різному виді обладнання дуже відрізняється. Щоб залучити до навчання, щоб співробітники розуміли цінність знань, в Компанії побудована  грейдингова система оплати праці. Система враховує знання, навички та результативність роботи. Це стосується вміння працювати не на одному станку укладальником-пакувальником, а опанувати виконання роботи на декількох станках. І таким чином, за результатами перевірки знань, присвоюється відповідний грейд – крок у системі винагороди, що визначає розмір оплати.

Також, якщо співробітник підтвердив рівень знань, вже довго працює та має якості наставника, він може бути залученим  до менторської діяльності, яка заохочується окремими виплатами.

Звичайно, сумлінна та якісна праця завжди оцінюється керівником підрозділу, який своєю чергою клопоче про преміювання за результатами роботи за місяць.

– А чи є можливість кар’єрного зростання у співробітника, що працює на лінії пакування? Знаю, що для робітничих спеціальностей це проблема.

Звичайно, є. Так, укладальник-пакувальник наприклад, може виявити бажання пройти навчання, підтвердити рівень знань і в подальшому йому буде запропонована посада оператора лінії.

Більшість начальників змін починали свій шлях саме укладальниками.

Також техніки-технологи – це співробітники, які зарекомендували себе на лініях пакування. Компанія дуже цінує бажання та амбіційність, наполегливість і працьовитість співробітників, ми завжди підтримаємо та допоможемо в починанні.

– Як мотивуєте команду?

Дуже важливими для Компанії є ідеї співробітників щодо покращення роботи. Для організації інноваційної діяльності та стимулювання творчої активності, розроблено й впроваджено положення «Твоя ідея працює». Будь-який співробітник може надати пропозиції щодо покращення умов праці, зручності виконання роботи, оптимізації процесу зберігання продукції, поліпшення обліку тощо. Всі ідеї щотижня розглядаються спеціалістами, оцінюється їхня економічна ефективність та у відсотковому відношенні рахується премія співробітнику-розробнику.

Компанія дуже цінує своїх співробітників: залучивши до роботи, вона хоче бачити їх не один рік, а заохочує на довготривалий термін співпраці. Так, номінація «Кращий співробітник за довголітню працю» саме передбачає преміювання найбільш довго та якісно працюючого співробітника.

Програма «Приведи друга» діє в Компанії завжди. Найціннішими для нас є кандидати, яких залучили наші співробітники. Якщо приведений кандидат відповідає встановленим вимогам, він пройшов випробувальний термін та зарекомендував себе, то співробітнику, що привів цього кандидата, видається грошова премія.

І як я вже сказала, знання – це основний шлях до збільшення доходу. Насамперед вивчення технології фасування є запорукою високої кваліфікації та високої оплати праці.

– Тоді постає логічне запитання: як піклуєтеся про колектив?

Думка про піклування лежить в основі роботи Компанії, яка бажає залучити працівників на довготривалий термін.

Так, при формуванні потреби персоналу в технологічному процесі завжди враховується зручність графіку роботи. На сьогодні реалізоване довезення на підприємство співробітників. Маршрути автобусів сформовані так, щоб було зручно підвозити більшу кількість співробітників.

Також в Компанії втілена можливість придбання продукції власного виробництва.

Звичайно, ми разом радіємо одруженню, народженню малюків та надаємо матеріальну допомогу. Не залишимось байдужими, якщо трапилось горе.

Компанія усіляко бере участь у  житті співробітників, HR-службою здійснюється постійний монітор задоволеності, лояльності співробітників та надання зворотного зв’язку по тих чи інших питаннях.

– Я знаю, що завод ще дообладнується й облаштовується. Які у вас плани надалі?

Діяльність Компанії в Тернополі лише починає набирати обертів, тому роботи й планів із вдосконалення багато. Головні – підбір й адаптація персоналу до тривалих трудових відношень. Для мене, як HR-директора, важлива автоматизація процесів, щоб виключити вірогідність помилок та спростити процеси.

Деякі ділянки заводу стрімко добудовуються з урахуванням європейських норм. У планах зробити Компанію привабливою в усіх сенсах цього поняття – постійно вдосконалювати умови праці, підвищувати рівень оплати, впроваджувати нове обладнання та інше. Цим наразі і займаємося.