05.10.2022

Спецпроєкт: історія Віктора

«Взяли лиш те, що влізло у машину, сіли і поїхали»: як працівник DELTA FOOD переїхав з компанією у Тернопіль та розпочав нове життя”

Продовжуємо знайомство з працівниками компанії DELTA FOOD, які покинули своє звичне життя у Запорізькій області та разом із заводом переїхали на захід нашої країни, на Тернопільщину.

Це – комірник Віктор, який працює на виробництві більше року. У березні, на початку повномасштабної війни, чоловік разом із сім’єю переїхав до Тернополя з Гуляйполя, де він жив і працював. Віктор розповів, як наважився залишити все та почати нове життя і роботу у чужому місті.

Як ви прийняли рішення про переїзд до Тернополя?

Ми з родиною проживали у Гуляйполі, а зараз по ньому проходить лінія фронту. Коли вирішили виїжджати звідти, то ще не знав про плани моєї компанії. Ми з дружиною і старшим сином вирушили у Хмельницький, бо там проживає мій молодший син. Пізніше я дізнався, що DELTA FOOD  перебирається у Тернопіль. У мене спитали чи не хотів би я переїхати. І я подумав: а чому б і ні? Мені тут все знайомо на цій роботі. На новому місці треба було запустити роботу, і я знав, як це зробити.

Що можете розказати про той день, коли ви виїжджали з Гуляйполя?

Було дуже сумно залишати свій дім. Тому що все те, що наживали мої батьки та ми за 50 років – все покинули. Ми залишили просто все. Взяли лиш те, що влізло у машину, сіли і поїхали. В Гуляйполі залишилися рідні і друзі, які категорично не захотіли виїжджати, сказали, що це – наша земля, і ми нікуди не поїдемо. Душа болить за них. Зараз там немає ні електрики, ні води, ні газу.

Що зараз входить у ваші обов’язки на виробництві DELTA FOOD?

Спочатку я працював на посаді начальника лінії розливу соняшникової олії, а зараз я – комірник. До моїх обов’язків входить зберігання, урахування і розміщення товарно-матеріальних цінностей на складі запчастин та інвентаря, я займаюся прийомом і видачею. Працюю у денну зміну, з 8 ранку до 17 годин вечора.

А у заводу були якісь труднощі при переїзді?

Виробництву надали приміщення із «голими» стінами, там не було нічого. Потрібно було все починати з нуля, проводити всі комунікації. Але вже 19 березня я вийшов на роботу.

Розкажіть, як ви облаштувалися у новому місті?

Спочатку ми з сім’єю жили у гуртожитку, який надала компанія, а пізніше перебралися на орендовану квартиру. Ми добре облаштувалися у Тернополі, син також знайшов роботу. Нам подобається Тернопіль.

А чим займаєтеся у вільний час?

Маю таке хобі як ремонт мототехніки. А ще, коли хороша тепла погода, ми з дружиною кожні вихідні гуляємо містом.

Як Тернопіль відрізняється від Запоріжжя?

Тут м’який клімат, не так жарко, але тут довша зима. Місто маленьке, затишне, навіть не обов’язково мати машину. Взагалі західна Україна сподобалася ставленням до переселенців, їх тут розуміють. Але ціни на житло, чесно кажучи,  тут просто космос.

За що ви любите свою роботу?

Ми виробляємо якісний продукт, яким можна пишатися. Особисто я купляю додому все те, що ми виробляємо, та й друзям рекомендую. А чого так? Бо я працюю і бачу всі процеси, починаючи від прийому сировини, закінчуючи випуском готової продукції.

Плануєте повернутися у рідне місто?

Навіть коли в Гуляйполі буде мир, то робота там буде дуже не скоро. Тому не можу сказати, що одразу після завершення там бойових дій ми повернемося.