04.11.2022

Як під Тернополем виготовляють майонез для всієї України та Європи: інтерв’ю з технологом DELTA FOOD

У далекому 2009 році розпочалася історія компанії, продукцію якої зараз знають в усій країні. DELTA FOOD не зупинилася на досягнутому – тому продукція виробництва компанії, в тому числі власного бренду «Гуляй-поле», активно з’являється на полицях магазинів Європи. Про те, як DELTA FOOD виготовляють майонез для всієї України та Європи розповідає в інтерв’ю технолог виробництва Юлія Єгорова.

  • Юліє, розкажіть, як у Тернополі з’явилося виробництво DELTA FOOD?

13 років злагодженої роботи заводів у Запоріжжі та Гуляйполі перекреслила війна. Виробництво в обласному центрі постало перед загрозою, а Гуляйполе постійно атакувалося росіянами. Тому було прийнято рішення шукати майданчик, де можна безпечно виробляти наш продукт. Компанія взяла участь у державній програмі з евакуації підприємств, пропонували майданчики і наші партнери – дистрибутори. Завдяки чому знайшлося підходяще приміщення у Тернополі.

Я їздила у Тернопіль на проведення пуско-налагоджувальних робіт та відкриття, потім туди взяли досвідченого технолога, з яким я поділилася своїми напрацюваннями по всіх продуктах і продовжую підтримувати зв’язок з виробництвом. Сама ж залишилася на виробництві у Запоріжжі.

  • Як давно ви у професії?

Я працюю технологом дуже давно, вже близько 30 років. Саме у DELTA FOOD працюю з моменту заснування. До речі, я є автором рецептур усіх наших соусів та майонезів.

  • Ого! Розкажіть детальніше, що виробляють на ваших заводах?

Соняшникову олію, гірчицю, майонези та соуси. В нас широкий асортимент майонезів та майонезних соусів різної жирності – від 15%  до 72%. Також є майонези зі смаками – гірчичний, з лаймом, з кропом. Є п’ять видів соусів: грибний, сирний, тартар, папрік та часниковий. Звісно, продукція фасується у різних об’ємах – від маленької пачки до 15-кілограмового ящика. Зараз ми працюємо над розробкою зовсім нового для нас продукту, який незабаром запровадимо на виробництві у Тернополі.

  • Ви казали, що створили рецептури для всіх майонезів та соусів. Як відбувається процес створення рецептури?

При розробці я орієнтувалася на конкурентів. Проте прагла створити щось унікальне. Для цього проводилося безліч дегустацій, у тому числі для співробітників. Люди ставили оцінки за параметрами смаку, кольору, аромату та консистенції, висловлювали свої зауваження, після чого я все аналізувала. Так і вдалося вивести збалансовану рецептуру нашої продукції.

  • Розкажіть, як ви контролюєте під час виробництва всі параметри продукції?

О, контроль якості у нас суворий. Здійснюється на кожному етапі виробництва: від отримання сировини до фасування готової продукції. У нас є своя лабораторія для перевірки продукту на відповідність фізико-хімічними показниками. Щодо мікробіологічних та безпекових показників – компанія DELTA FOOD  співпрацює з відомчими лабораторіями – це санстанція, Держстандарт.

Також здійснюється вхідний контроль сировини. Наші вимоги жорсткіші, ніж у нормативній рекомендації, щоб якість сировини була надзвичайно високою. Крім того, обов’язковий і контроль під час виробництва, для цього ми застосовуємо експрес-методи перевірки відповідності нормативам.

На заводах, де виробляється продукція бренду «Гуляй-поле», впроваджено систему зворотного осмосу для очищення води, яка гарантує відсутність шкідливих мікроорганізмів на 99,9%.

Тому наші споживачі можуть бути абсолютно спокійні на рахунок безпеки та якості нашого продукту.

  • З якими проблемами зіштовхується технолог харчового виробництва?

 Ну, наприклад, при переїзді із Запоріжжя до Тернополя ми зіткнулися із зовсім іншою якістю води – і за смаком, і за фізико-хімічними параметрами. Нам довелося «підганяти» рецептури під цю воду, щоб не змінився смак нашої продукції.

  • У чому перевага майонезу та соусів «Гуляйполе» над іншими брендами?

Звичайно, у смаку. А секрет смаку – у натуральному складі продукту, в якісних інгредієнтах та високих стандартах виробництва. Ми постійно модернізуємо обладнання, проходимо сертифікації якості та швидко реагуємо на проблеми, якщо вони виникають.